Андрій Оленин

 Народився у 1992 році в місті Тернополі. У восьмирічному віці був зарахований в І музичну школу (по класу народних інструментів), яку закінчив з відзнакою. Під час навчання в ТСШ № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов брав участь у шкільному театрі. Після закінчення школи вступив до Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка в інститут мистецтв на театральний факультет, який закінчив з відзнакою у 2015 році. У червні 2017 р. отримав ступінь магістра музичного мистецтва.

У серпні 2012 року був прийнятий на посаду артиста розмовного жанру в Тернопільську обласну філармонію, а з 2016 р. ще соліста, де зараз і працює.

У 2012 році став лауреатом І ступеня ІІ Всеукраїнського конкурсу акторів-вокалістів в м. Запоріжжі.

У 2013 році отримав звання лауреата І ступеня ХХІІ Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Т. Г. Шевченка в м. Києві.

Попри успішну сценічну кар’єру Андрій Оленин виконував ролі в Тернопільському драматичному театрі (Султан в опері С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», Потьомкін у п’єсі М. Гоголя «Ніч перед Різдвом», Орловський в опереті І. Кальмана «Летюча миша»), у 2016 р. знявся в кінофільмі «Політ золотої мушки».

25 червня 2017 р. у м. Варшава у Польщі Андрій Оленин став володарем Ґран-прі ІІІ-го Міжнародного фестивалю-конкурсу імені Джорджа Гершвіна.

У грудні 2017 року Андрій був запрошений на святкування Католицького Різдва до Італії, де у місті Рим дав кілька концертів для наших співвітчизників, які там проживають. А також у соборі Святого Петра у Ватикані виконував українські колядки, за що був нагороджений Папською грамотою «За популяризацію української культури в Італії».

23 травня 2018 року Андрій Оленин став володарем Гран-прі у ІІІ Міжнародному проекті-конкурсі «Тарас Шевченко єднає народи» (м. Київ).

Указом Президента України від 9 листопада 2018 року «Про стипендії Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва» за вагомий вклад, розвиток і популяризацію українського мистецтва Андрію Оленину призначено річну стипендію Президента України.