Ярослав Петрович Лемішка

Директор Тернопільської обласної філармонії – Ярослав Петрович Лемішка – (0352) 52-47-94.

Народився 1961 року в селі Соснові Теребовлянського району Тернопільської області. З дитинства займався співом, брав участь у шкільному хорі. Любов до пісні та мрія співати на великій сцені не полишали його ніколи. Музичну освіту здобув у Тернопільському музучилищі, а в 1985 р. вступив до Київської консерваторії на вокальний факультет (клас К. Огнєвого).

У 1990 р. повернувся до м. Тернополя, де працював до 1992 р. в муздрамтеатрі на посаді актора драми. Виконував партії Андрія («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Петра («Наталка Полтавка» М. Лисенка), та ін.

Згодом Я. Лемішка став солістом-вокалістом Тернопільської обласної філармонії. У репертуарі співака провідні арії з опер «Травіата» та «Ріголетто» Дж. Верді, «Тоска» Дж. Пуччіні, «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Шукачі перлів» і «Перська красуня» Ж. Бізе, «Майська ніч» М. Римського-Корсакова, «Євгеній Онєгін» П. Чайковського, а також романси й народні пісні.

Своїм голосом артист зачаровував слухачів і за межами України: виступав у Бельгії, Іспанії, Голландії, Німеччині та інших країнах Європи. Його мистецтвом насолоджувалися у Канаді та США.

З 1994 року – викладач кафедри музикознавства, сьогодні професор кафедри театрального мистецтва Тернопільського педагогічного університету імені В. Гнатюка.

У 2007 р. Ярослава Петровича Лемішку призначено директором Тернопільської обласної філармонії.

У 2009 р. – лауреат Всеукраїнської премії імені братів Богдана та Левка Лепких.

У 2011 р. – народний артист України.

У 2015 р. визнаний лауреатом конкурсу «Людина року».