Академічний ансамбль народної музики «Візерунок»

 Унікальний академічний ансамбль народної музики «Візерунок» – самобутній колектив, лауреат першої премії Республіканського конкурсу артистів естради, яскраво репрезентує спів, музику, танці та гумор Західного регіону України.

Колектив створений у серпні 1988 року з талановитих випускників Рівненського інституту культури, Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької та Львівської консерваторії. Самобутність колективу – у використанні маловідомих музичних інструментів (сопілка, дводенцівка, гуцульське ребро, телинка, най, окарина, бугай, ліра, козо-бас, фрілка).

Професійність, поетичність, глибока продуманість виконуваних творів – риси притаманні цьому колективу. Концертні програми з музикою, піснями, танцями та жартами проходять як театральне дійство.

У 2012 році ансамбль отримав звання академічного.

Улюбленці української публіки – «Візерунок» із задоволенням представляють національні пісні, музику та танці за кордоном. Їм аплодували у США та Канаді, у Німеччині та Австрії, у Польщі та Англії, у Франції та Нідерландах, Йорданії та Іспанії.

Живий контакт з публікою перетворює їх концерти на незабутнє свято українського фольклору.

Впродовж двадцяти років колективом керує прекрасний знавець фольклору, оригінальний аранжувальник, високопрофесійний музикант та організатор творчого процесу Мирослав Михайлович Бабчук.

УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 8 листопада 2019 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність Мирославу Бабчуку присвоєно почесне звання «НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ».